10 najbardziej dochodowych branż w Polsce

10 najbardziej dochodowych branż w Polsce

Młodzi ludzie myśląc o swojej przyszłości, bardzo często chcą otworzyć własną firmę i pracować na własny rachunek. To w pełni zrozumiałe, wszak – to najefektywniejsza droga do tego, aby stać się w przyszłości bogatym.

Dodatkowo, w Polsce – płaca na etacie często jest tak niska, że aby godnie żyć trzeba imać się kolejnych zajęć. Przez to, na etacie często pracujemy więcej, aniżeli miałoby to miejsce w przypadku własnej firmy. To mocno kusząca opcja, która wybierana jest przez coraz to liczniejsze grono osób.

Wysokie koszty zniechęcają, ale…
Młodość rządzi się swoimi prawami. Mimo bardzo wysokich kosztów prowadzenia własnej firmy (ZUS ~ 1200 złotych, podatki, obsługa księgowa), wielu młodych postanawia zaryzykować i otwiera działalność gospodarczą. Jeśli i Ty chcesz należeć do tego grona, to zapoznaj się z listą 10 ciekawych pomysłów na biznes (podział na branże).

 1. Ekologia
  Trendy ekologiczne są coraz bardziej zauważalne. Wśród ciekawych pomysłów na biznes znajduje się między innymi: ekologiczna żywność, produkcja ekologicznych pojazdów, catering dietetyczny (tzw. dieta budełkowa), gabinet dietetyczny, produkcja ekologicznych materiałów.
 2. Elektronika
  Rozwój technologiczny sprawia, że w branży elektronicznej zawsze jest sporo miejsca dla kreatywnych przedsiębiorców. Niestety, firmy z tej branży wymagają dosyć sporego kapitału na start, dlatego też może to być rozwiązanie niekoniecznie atrakcyjne dla młodych, niedoświadczonych przedsiębiorców.
 3. Usługi turystyczne
  Ludzie podróżują od tysięcy lat. Nic więc dziwnego, że ta branża cechuje się stabilnością. Pomysłów na biznes w turystyce jest mnóstwo: począwszy od organizacji wycieczek fakultatywnych, poprzez transport (np. wypożyczalnia rowerów), a skończywszy na prowadzeniu restauracji w regionie turystycznym (np. nad morzem).
 4. Suplementy diet
  Proces sprzedaży i produkcji suplementów diet może zostać zlecony osobom trzecim. Twoim zadaniem jest tylko promocja marki. Mało tego! Nie potrzebujesz badań i innowacyjności – zauważ, że przykładowe produkty na odchudzanie nie mają w swoim składzie żadnych, niesamowitych i nieznanych składników. Opierają się na dobrze znanym błonniku, czy kwasie hydroksycytrynowym.
 5. Marketing
  Reklama dźwignią handlu. To branża, która zawsze będzie cieszyła się zainteresowaniem. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że trendy się cały czas zmieniają. Formy reklamowe ewoluują, a sam marketing jest znacznie szerszym pojęciem, aniżeli miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Dlatego też, jeśli chcesz zostać marketerem – musi cechować Cię kreatywność.
 6. Internet
  Internet z każdym kolejnym rokiem zyskuje nowych użytkowników. W chwili obecnej, w Polsce korzysta z niego nawet 80% populacji. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że ta branża jest naprawdę dochodowa. Takie zajęcia jak: webmastering, projektowanie, reklama – zawsze będą dochodowe. Warto więc oprzeć swoje działania na tym medium.
 7. Motoryzacja
  Branża motoryzacyjna jest jedną z najbardziej dochodowych. I nie trzeba mieć koncernu samochodowego, by zarabiać ogromne pieniądze. Warsztat, myjnia, salon – cokolwiek wybierzesz, może Ci przynieść wielkie zyski. Wszak, samochodami jeździ mnóstwo Polaków. A te… psują się, brudzą się i… poddawane są wymianie.
 8. Finanse
  Branża finansowa to miejsce tylko dla najbardziej zdeterminowanych i zdyscyplinowanych. Pieniądze można „robić” na wszelkich usługach bankowych (sprzedaż kredytów, ubezpieczeń itd.) oraz giełdach papierów wartościowych. Każdy znajdzie coś dla siebie.
 9. Budownictwo
  Czy wiesz, że budownictwo to branża, która na przestrzeni ostatnich 10 lat rozwinęła się najbardziej ze wszystkich? Remonty, budowy, aranżacja – co tylko sobie wymarzysz. Przejrzyj branże i sprawdź trendy. Są tutaj naprawdę spore pieniądze.
 10. Edukacja
  Wydawać by się mogło, że edukacja w Polsce nie może być dochodowa – w końcu jest Państwowa. Nic bardziej mylnego, coraz więcej osób korzysta z różnych kursów (np. językowych), uczelni prywatnych i szkoleń.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *