TOP 10 kryptowalut

TOP 10 kryptowalut

Szacuje się, że obecnie funkcjonuje kilkaset kryptowalut. Inwestowanie w nie stało się niezwykle popularnym i co najważniejsze – dochodowym zjawiskiem. Które z nich są najpopularniejsze? W które inwestować?

Co to jest kryptowaluta?
Zanim zaczniemy przedstawiać poszczególne kryptowaluty warto powiedzieć czym one właściwie są. W bardzo dużym uproszczeniu – kryptowaluta to zbiór cyfrowych danych, które zostały zaszyfrowane kryptograficznie. Od walut tradycyjnych różni się tym, iż… nie jest nadzorowana przez żadną instytucję finansową.

Wartość kryptowalut nadawana jest za sprawą obliczeń realizowanych przez specjalne komputery określane „koparkami”.

Najpopularniejsze waluty w 2018 roku – TOP 10
Choć kryptowalut jest co najmniej kilkaset, to większość kapitału należy do kilku największych. Przedstawiamy TOP 10 najpopularniejszych w 2018 roku.

Monero
Kryptowaluta, która gwarantuje pełną anonimowość. Pozwala realizować transakcje podczas których możemy ukryć adres nadawcy i odbiorcy, a także kwotę transakcji.

Dogecoin
Dogecoin to kryptowaluta, której popularność nie jest wynikiem opłacalności, a… rozrywki. Tak, rozrywki! Powstała bowiem na podstawie memów z psem rasy shiba (tzw. pieseł). Bardzo szybko się ją wydobywa (około minuta na jeden blok).

Komodo

Jedna z bardziej zaawansowanych kryptowalut, która pozwala na pełne obsługą finansową. Jest również niezwykle bezpieczna. Co więcej, ma charakter open-source, co niewątpliwie przyczynia się do jej bezustannego rozwoju.

Ripple
Ripple to bez wątpienia jedna z „najszybszych” kryptowalut. Według skrzętnych wyliczeń – pozwala zrealizować 1500 transakcji w ciągu… jednej sekundy. Bezpieczna i znana na całym rynku finansowym.

Dash
Jeśli chcemy kryptowaluty, której kurs jest stabilny to Dash sprawdzi się doskonale. Jedyną wadą tego systemu może być to, że do aktywacji transakcji niezbędne jest 1000 DASH.

Lisk
Aby wykonać blok Lisk wystarczy zaledwie 10 sekund. To system, który wykorzystuje boczne łańcuchu i niestety nie gwarantuje anonimowości. Nie mniej jednak – cieszy się sporym zaufaniem i popularnością.

LiteCoin
LiteCoin to jedna z najbardziej transparentnych kryptowalut. Określana mianem cyfrowego srebra waluta oparta jest o system Bitcoina (zastosowana kilka poprawek).

Biance
To system, który dedykowany jest osobom zaawansowanym. Biance zostało stworzone w celu spekulacyjnym i sprawdza się doskonale. Portfel oferuje najniższe prowizje i całą bazę informacji o obecnych kursach.

Ethereum
Etherium to kryptowaluta, którą wydobywa się stosunkowo szybko. Jest określana mianem „nr 2” na cyfrowym rynku walut. Jej specyfikacja nastawiona jest na tworzenie aplikacji i skryptów.

Bitcoin
Niekwestionowanym numerem jeden jest rzecz jasna Bitcoin. Można powiedzieć, że to właśnie za sprawą tej kryptowaluty – cały rynek zyskuje. Wszak, o Bitcoinie usłyszymy nie tylko w mediach finansowych, ale także tych mainstreamowych.

Która kryptowaluta według Ciebie pozwala osiągnąć najlepsze zyski? Bitcoin, Ethereum, LiteCoin, a może jeszcze coś innego? Zapraszamy do dyskusji!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *